A 4iG egy különleges projekt keretében a tenger mélyén valósít meg építkezést, amely 2800 kilométeres hosszúságban terjed.


A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot - jelentette be Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter Kairóban a magyar-egyiptomi üzleti fórum megnyitóján mondott beszédében hangsúlyozta, hogy miközben az elmúlt évek válságai nyomán súlyos nehézségekkel kellett szembenézniük a vállalatoknak, a kétoldalú kereskedelmi és gazdasági együttműködés igen sikeresnek bizonyult.

Örömmel üdvözölte, hogy

A magyar 4iG vállalat új megállapodást kötött, melynek keretében optikai kábel építése valósul meg Európa és Egyiptom között. Ez a jelentős beruházás célja, hogy az országban mintegy hatmillió további háztartás számára teremtsenek lehetőséget a gyors internetelérésre, a korszerű infrastruktúra fejlesztésén keresztül. Az együttműködés nem csupán technológiai fejlődést jelent, hanem hozzájárul a digitális szakadék csökkentéséhez is, elősegítve ezzel Egyiptom digitális jövőjét.

Szijjártó Péter arra is emlékeztetett, hogy Magyarországnak Egyiptom az egyik legfontosabb gazdasági partnere Afrikában, példaként hozta erre, hogy a hazai vasúti járműgyártás az észak-afrikai országból kapta a valaha volt legnagyobb nemzetközi megrendelését 1,1 milliárd eurónyi értékben.

Ezek a vállalatok és technológiák kulcsszerepet játszanak a szállítási és digitális infrastruktúra modernizálásában. Két figyelemre méltó sikertörténet bontakozik ki: az egyik már aktívan zajlik, míg a másik a jövőben fog elindulni - emelte ki. Hangsúlyozta, hogy a világgazdaság az utóbbi időszakban többször is radikálisan átalakult, ami még inkább fontossá teszi a stabil, megbízható és kiszámítható kapcsolatok kialakítását, amelyek a kölcsönös tiszteleten alapulnak. A magyar-egyiptomi együttműködés pontosan ilyen kapcsolatot képvisel.

Az ő véleménye szerint a két nemzet között nincsenek megoldatlan problémák vagy politikai feszültségek, ami jelentősen elősegíti az üzleti szektor szereplőinek együttműködését.

Szijjártó Pétert huszonegy magyar cégvezető kísérte el, akik a mezőgazdaság, élelmiszeripar, építőipar, informatika és vízgazdálkodás területeiről érkeztek. Az út során már megkezdődtek tárgyalások egy új, biztonságos személyazonosító okmányok gyártására irányuló projekt kapcsán. Emellett a helyi élelmiszeripari és vízgazdálkodási szektor fejlesztéséhez való magyar hozzájárulás is napirendre került.

hangsúlyozta, hogy a Magyarország és Egyiptom gazdasági növekedése, amely párhuzamosan gyorsul, jelentős hatással van az áramfogyasztásra. Ezért elengedhetetlen az a széleskörű együttműködés, amely már elindult a két ország energetikai vállalkozásai között. Bejelentette, hogy

hazánk három új gázerőmű építése mellett döntött az autóipari beruházások nyomán megnövekedő villamosenergia-szükséglet kielégítése érdekében, és ezek egyikét egy magyar-egyiptomi konzorcium fogja létrehozni 700 millió euró értékben.

A miniszter tudatta, hogy egyezetés folyik arról is, hogy az egyiptomi El-Dabaa atomerőmű építése során magasan fejlett magyar technológiák is felhasználásra kerüljenek. Szijjártó Péter szerint, bár már heti tíz légijárat közlekedik Magyarország és Egyiptom között, lényeges lenne ezek sűrítése.

Related posts