Németország határozottan kiállt Trump ellen, és éles kritikával illette politikai lépéseit.

A magyar gazdaság jövőbeli lehetőségeivel és szerepével az átalakuló világgazdasági környezetben különös figyelmet fordítunk a Portfolio gazdasági csúcskonferenciáján, a Budapest Economic Forumon. Ne hagyd ki ezt az izgalmas eseményt, regisztrálj most te is!
Trump vámintézkedései jelentős károkat okozhatnak az Egyesült Államok gazdaságában, hasonlóan ahhoz, ahogyan az európai cégeket is érinthetik.
Lars Klingbeil, a német pénzügyminiszter a Reuters információi alapján kijelentette, hogy az ilyen jellegű kereskedelmi feszültségek hosszú távon komoly fenyegetést jelentenek mindkét kontinens gazdasági stabilitására.
Donald Trump július 12-én, szombaton jelentette be, hogy augusztus 1-jétől 30 %-os általános vámot vet ki az EU-ból és Mexikóból érkező importárukra, miután az előzetes tárgyalások nem vezettek megállapodáshoz .
Az amerikai elnök jelezte, hogy a korábban bevezetett szektorális vámokat, mint például az acél és az autóipar esetében, továbbra is fenntartja, sőt, bizonyos helyzetekben akár még szigorúbb vámokat is bevezethet.
Az Európai Unió kereskedelmi miniszterei július 14-én összeültek Brüsszel szívében, ahol határozottan elítélték az újonnan bevezetett vámokat, amelyeket "teljesen elfogadhatatlan" lépésnek minősítettek. Emellett kifejezték, hogy az EU körülbelül 72 milliárd euró értékű amerikai termékekre készít elő ellenvámokat. Azonban a tárgyalások kedvéért úgy döntöttek, hogy augusztus 1-ig elhalasztják ezeknek a vámoknak a bevezetését, bízva a megállapodás lehetőségében.
Klingbeil kiemelte, hogy az Európai Uniónak fokoznia kell a szuverenitását és a gazdasági függetlenségét.
Az EU-nak most eltökélten kell megjelenítenie saját érdekeit a Trump-adminisztrációval szemben, különösen ebben a geopolitikai zűrzavarokkal teli időszakban, amikor a gazdasági környezet tele van kihívásokkal és bizonytalanságokkal.