Momentum: Történelmi vétség, amelyet a kormány elkövetett


Lukács László György, a Jobbik frakcióvezetője, kifejezte aggályait a miniszterelnök beszédének hiányosságaival kapcsolatban, különös figyelmet fordítva a közbiztonság és a gazdasági teljesítmény helyreállítására irányuló intézkedésekre. Szavai szerint az utóbbi években vidéken egy "drogjárvány" kezd kibontakozni, amely komoly fenyegetést jelent az ott élők számára, és folyamatosan sakkban tartja őket.

A képviselő véleménye szerint a kormányzat jelentős késlekedéssel reagált a helyzetre, és évek óta halogatja a szükséges intézkedéseket. Ennek következményeként tapasztalható a rendőrhiány, valamint az, hogy a körzeti megbízotti állások 10-15%-a továbbra is üresen áll.

Lukács László György kritikát fogalmazott meg azzal kapcsolatban, hogy 2300 embercsempészt szabadon engedtek, miközben 130 rendőrségi épületet bezártak. Ezen túlmenően aggasztónak tartotta, hogy a letelepedési kötvényprogram keretében "szinte ellenőrzés nélkül" olyan személyeket engedtek be az országba, akik nemzetbiztonsági kockázatot jelenthetnek.

A Jobbik politikusa a kormányfő által beharangozott repülőrajtot "szárnyaszegettnek" titulálta, míg az árstopot "valódi kommunista intézkedésnek" minősítette. Véleménye szerint ezek a lépések nem szolgálják a magyar gazdaság stabil és előrelátható működését.

Azt firtatta: honnan fog Magyarország finanszírozni mindazt, amit a kormány elképzelt, különösen, mivel úgy véli, hogy az akkumulátoripari fejlesztési terv máris megingani látszik. Szerinte ez a stratégia olyan, mint egy mágnes, amely vonzza azokat a munkavállalókat, akik elvehetik a magyarok állásait vagy éppen a béreket tartják alacsonyan, azaz a "migránsmunkásokat".

Lukács László György hangsúlyozta, hogy az önök gazdaságpolitikája nem csupán csodafegyverekre vár, hanem alapos és átfogó felülvizsgálatra. Emellett kiemelte, hogy fontos lenne, hogy a férfiak is, akárcsak a nők, lehetőséget kapjanak arra, hogy negyven évnyi munkaviszony után nyugdíjba vonulhassanak.

Komjáthi Imre (MSZP) reakciójában hangsúlyozta, hogy a kormányfő beszédében nem találta meg a "melósok, a szociális szféra munkavállalói, a közszolgálati dolgozók és a nyugdíjasok" említését. Kiemelte, hogy ezek az emberek, akiknek az érdekérvényesítő képessége gyengébb, gyakran halkak és láthatatlanok a társadalomban.

A politikai képviselő kifejezte nézeteit, miszerint a kormányzat egy párhuzamos valóságban létezik. A rendelkezésre álló statisztikai adatok szerint, miközben az álláskeresők száma folyamatosan nő, az érintettek 45%-a nem részesül semmiféle pénzügyi támogatásban, ráadásul egyharmaduk már több mint egy éve munkanélküli.

Kifogásolta, hogy eközben több milliárdos állami segítséget kaptak olyan cégek, amelyik a jelek szerint átverik a kormányt. Ezért azt követelte, hogy fizessék vissza az utolsó fillérig az állami támogatást azok a vállalkozások, amelyek nem tartják be az előírásokat, szabályokat, a megkötött megállapodásokat.

Példaként említette, hogy létezik olyan vállalat, amelyik "diszkrét és alattomos módon" végez leépítéseket, ügyelve arra, hogy az ne tűnjön feltűnőnek.

Komjáthi Imre bejelentette, hogy pártja kezdeményezni fogja a csoportos létszámleépítés szabályainak szigorítását. Emellett arra is javaslatot tesznek, hogy a nappali tagozaton tanuló egyetemisták után a családi pótlék 24 éves korig továbbra is járjon.

A politikus hangsúlyozta, hogy sürgős lépéseket kell tenni a gazdaság élénkítése érdekében. Javasolta, hogy a kormány szüntesse meg a kereskedelmi különadót, és mérsékelje az alapvető élelmiszerek áfáját öt százalékra. Ezen túlmenően, az árak stabilitása érdekében bevezetne egy ársapkát, hogy a kereskedők ne tudják kiasználni az árcsökkenést. Emellett felvetette, hogy amennyiben a GDP-növekedés 2 százalékra csökken a jelenlegi 3,5 helyett, a kormány nyugdíjprémiumot fizessen ki.

Bedő Dávid, a Momentum politikusa, kifejtette, hogy 15 éve várja már azt a pillanatot, amikor a miniszterelnök végre feláll, és valódi őszinteséggel értékeli az ország jelenlegi helyzetét. Évről évre egyre csökken a remény, hogy a vezetők képesek lesznek szembenézni saját hibáikkal és a valósággal. Az új ülésszak kezdete sem hozott változást: a megszokott üres ígéretek, a folyamatos ellenségkeresés és a magyarok egymás ellen uszítása továbbra is jellemzi a politikai diskurzust – fogalmazott.

A politikus kifejtette, hogy a közelgő választások miatt az ígéretek mértéke egyre csak nő, miközben a gyűlöletkampányok is fokozódnak. Rámutatott, hogy a valóban lényeges állami feladatok, mint például az alapvető szolgáltatások helyzete, a háttérbe szorulnak. Megemlítette, hogy kórházakban egész osztályok zárhatnak be, miközben az ott dolgozók 70 százaléka kiégett és depressziós. A helyzetet súlyosbítja, hogy évente 60 ezer magyar halála megelőzhető betegségek következménye, és egymillió embernek nincs háziorvosa. Emellett ötvenezer gyermek lakóhelyén nem található bölcsőde, és az EU-ban a magyar nők szenvedik el a legnagyobb arányban a fizikai vagy lelki erőszakot - sorolta a megdöbbentő adatokat.

Szerinte az elmúlt másfél évtizedben az ország sorsával kapcsolatban elkövetett tettek történelmi mértékű bűnténynek számítanak.

Megemlítette, hogy pontosan három évvel ezelőtt lépték át az orosz csapatok az ukrán határt. Azóta eltelt időszakban a kormány hozzáállása és cselekedetei a háborúval kapcsolatban nem csupán bűncselekménynek tekinthetők, hanem árulásnak is. A miniszterelnök véleménye szerint nemcsak Magyarország, hanem Európa egészének érdekeit is elárulta.

Oroszország lassan két évtizede azon dolgozik, hogy szétverje az európai egységet és ebben egyre sikeresebbek, többek között az olyan politikusoknak köszönhetően, mint a kormányfő

- hangoztatta. Úgy véli, hogy az egyedüli járható ösvény, ha Európa egységesen fellép, és minden lehetséges támogatást megad Ukrajnának, hogy elűzze az agresszort hazájából.

Related posts