Kijelölték a Magyar Máltai Szeretetszolgálat új vezetőjét.


A Magyar Máltai Szeretetszolgálat február 15-ére összehívott rendkívüli küldöttgyűlése Szabadhegÿ Pétert választotta a szervezet elnökének. Az elnöki tisztség a szeretetszolgálat alapító elnöke, Kozma Imre atya tavaly októberben bekövetkezett halála óta betöltetlen volt. Szabadhegÿ Péter Magyarország korábbi londoni nagykövete, üzletember, ezt megelőzően a Szuverén Máltai Lovagrendben töltött be különböző tisztségeket.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat rendkívüli küldöttgyűlésére egyetlen jelöltet állított a szervezet elnöksége, a résztvevők bizalmat szavaztak a jelöltnek, és elnöknek választották Szabadhegÿ Pétert.

Az új elnök rövid programismertetőjében három prioritást nevezett meg. Az első, hogy a hit határozza meg a mindennapokban végzett szolgálatot, egy katolikus szervezetnél minden tevékenységet ennek kell vezérelnie. A második az önkéntes elkötelezettség megőrzése, ami a gyökerekhez való ragaszkodást fejezi ki, hiszen a Máltai Szeretetszolgálat megalakulásakor minden feladatot önkéntesek láttak el, és az önkéntes segítőknek három és fél évtized múltán is helyük és szerepük van a szervezetben. A harmadik a kommunikáció, amelynek az időközben nagyra nőtt karitatív szervezet egységét kell kifejeznie, hogy a máltai kereszt jelképe mindenhol ugyanazt jelentse.

Szabadhegÿ Péter hangsúlyozta, hogy a Magyar Máltai Szeretetszolgálat létszámát tekintve már az ország 15 legnagyobb létszámú szervezete közé tartozik, ami óriási felelősséggel jár, ugyanakkor hatalmas lehetőségeket is rejt.

Szabadhegÿ Péter 1961-ben New Yorkban született, New York-i, londoni és chicagói egyetemeken szerzett summa cum laude minősítésű, illetve akkreditált mesterdiplomát. Pályafutása elején banki szektorban dolgozott, rövid idő alatt a Chemical Bank egyik legfiatalabb alelnöke lett, később a Deloitte & Touche pénzintézeti divízióját vezette.

Harmincéves korában érkezett Magyarországra, ahol befektetői és alapkezelői pályafutását kezdte meg. Számos vállalkozásban vállalt vezetői szerepet, ahol aktívan részt vett a tulajdonosi irányításban. Üzletemberként jelentős pénzintézetek és tanácsadó cégek vezetésében szerzett tapasztalatot, feladatai gyakran a cégek stabilizálásához és a nehéz időszakok sikeres átvészeléséhez kapcsolódtak.

2014 és 2016 között Magyarország londoni nagykövete volt, ahol diplomáciai tevékenységei révén jelentős hatást gyakorolt a két ország kapcsolataira. A Szuverén Máltai Lovagrendnek 1989 óta aktív tagja, és pályafutása során számos fontos pozíciót töltött be, mind Magyarországon, mind a Rend római központjában. Különösen kiemelkedő szerepet játszott a Máltai Lovagrend Kormányzati Tanácsának vezetésében, amelyet három éven át irányított.

Related posts