Megérkezett a Direkt36 legújabb dokumentumfilmje, amely az Orbán család gazdasági befolyását és birodalmát tárja fel. Menczer Tamás a filmmel kapcsolatban lejáratásról beszél, ami újabb vitákat generálhat a politikai diskurzusban.


A kormánypártok kommunikációs igazgatója azonban nem részletezte, hogy pontosan melyik állítás vezetett el őt ehhez a véleményhez.

Menczer Tamás, a kormánypártok kommunikációs igazgatója, hevesen bírálta a filmet, amelyet szerinte csupán lejáratásra használnak. Úgy véli, hogy a külföldi befolyás alatt álló személyek, mint Gyurcsány Ferenc és Brüsszel Péter, azt a benyomást kívánják kelteni, mintha "itt minden el lenne lopva". Ezt a véleményét a Telexnek írt válaszában, valamint a Facebook-profilján is megosztotta.

A portál kérdése arra irányult, hogy Menczer Tamás milyen bizonyítékokra hivatkozik, amikor azt állítja, hogy a Direkt36 dokumentumfilmje ukrán forrásokból származik, figyelembe véve, hogy az oknyomozó újság már korábban nyilatkozatban cáfolta ezt a megállapítást. Emellett érdeklődtek arról is, hogy pontosan melyik állítást a filmben tartja a politikai szereplő lejáratásának.

A Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója közölte, Angela Merkel volt német kancellár, "aki nem volt kimondottan nagy barátja a magyar kormánynak", mondta azt, hogy az uniós forrásokat a kormány a magyar emberek érdekében használja fel. Ezt követően 13 pontban összefoglalta, szerinte milyen sikereket ért el az Orbán-kormány, és feltette a kérdést, ez hogyan lehetséges, ha minden "el van lopva". "Az önök politikai üzenete hazugság" - üzente a politikus, majd azt fejtegette: "azt, hogy az ukrán állam indított lejárató kampányt a magyar miniszterelnök ellen, a Kocsis Máté által közöltekre alapozom. A frakcióvezető a nemzetbiztonsági bizottság ülése után közölte, hogy titkosszolgálati információk szerint az ukránok erre jelentős összeget különítettek el, és az akcióba a sajtó egyes szereplőit is bevonják".

A Direkt36 péntek reggel bemutatta A dinasztia (The Dynasty) - Így született az Orbán család gazdasági birodalma című dokumentumfilmet, amely részletesen foglalkozik Tiborcz István, a miniszterelnök vejének meggazdagodásával. A film rávilágít arra, hogy milyen közbeszerzések játszottak kulcsszerepet ebben a folyamatban, és hogy ezeket az EU ellenőrei súlyosan szabálytalannak minősítették. Emellett a film feltárja az állami támogatások mibenlétét is, amelyek hozzájárultak ahhoz a mára már luxusingatlanokból, pénzügyi és logisztikai vállalatokból álló birodalomhoz, amelynek irányításában Orbán Ráhel, a kormányfő legidősebb lánya is aktívan részt vesz.

A portál jelentése szerint a magyar sajtó történetében először sikerült egy rejtett kamerával rögzíteni, ahogy a budai elit körökbe tartozó Botaniq Budai Klubban zajlanak az események. Ezt a különleges helyet Tiborcz István és társai nyitották meg 2023-ban. A felvételen a klub egyik alkalmazottja megjegyzi, hogy néha "illegális szerencsejáték" is folyik a falai között. Tiborcz István cége, a BDPST Group, amely a klub üzemeltetéséért is felelős, határozottan cáfolta ezeket az állításokat, hangsúlyozva, hogy a klubban csupán tematikus esteket rendeznek.

"A tevékenység teljesen kockázatmentes, csupán játékpénz és zsetonok felhasználásával valósul meg, kizárólag szórakoztatási célból."

Tiborcz István és Orbán Ráhel nem kívánták megosztani véleményüket a film kapcsán, de írásban reagáltak a felvetésekre. Tiborcz István kiemelte, hogy sikereit elsősorban a tehetséges csapatának és a kiváló menedzsereknek köszönheti, akikkel közösen hoznak üzleti döntéseket. Hozzátette, hogy reméli, ugyanilyen szinten lenne az üzleti életben, ha nem miniszterelnöki apósa lenne, de valószínűleg sokkal kevesebben ismernék a nevét. Emellett azt is megjegyezte, hogy nem beszél üzleti ügyekről a miniszterelnökkel.

Nemrég mi is beszámoltunk arról, hogy Kocsis Máté a Rogán Antal propagandaminiszter kezében lévő titkosszolgálatok értesülésére hivatkozva közölte, nemzetközi megítélésének aláásása érdekében lejárató kampányt indít az ukrán állam Orbán Viktorral szemben. A Fidesz frakcióvezetője szerint "a mostani művelet" célja a sajtó segítségével, magyar és külföldi újságírók felhasználásával olyan, akár valótlan tartalmú cikkek és anyagok megjelenítése, amelyek alkalmasak a nemzetközi közvélemény negatív befolyásolására. A Magyar Nemzet gyorsan megfejtette, hogy "az ukrán titkosszolgálati akciónak a részeként a magát oknyomozó portálnak nevező, a Telex felületén működő Direkt36 már el is kezdett egy "lejárató videót" készíteni a magyar miniszterelnökről". A Direkt36 ezt követően egyértelműsítette, tudni véli, hogy melyik videója lehet az, ami nem tetszett a kormánypárti lapnak, ugyanis megjelent egy előzetes az Orbán család gazdasági birodalmát körbejáró filmből. "A film, ahogyan a Direkt36 összes cikke, egyéb tartalma, a szerkesztőség munkájának eredménye. Ezt a munkát senki nem befolyásolta, a legszigorúbb szakmai szabályok betartásával végezzük immár tíz éve, és az egyetlen célunk az, hogy a magyar közvélemény tájékozott lehessen a rá tartozó lényeges ügyekben" - szögezte le akkor a tényfeltáró lap.

A Magyar Nemzet az Orbán család gazdagodásáról szóló film miatt azzal vádolja a Direkt36-ot, hogy ukrán megbízásból dolgozik

A legfrissebb bejegyzésben a portál megjegyzi, hogy nem tudja pontosan, miért állt elő a kormányzati kommunikációs gépezet az ukrán akcióval kapcsolatos alaptalan vádakkal. "Feltételezzük, hogy ennek hátterében a film iránti félelem állhat. A Direkt36 csapata viszont úgy véli, hogy az igazság és a tények nem érdemelnek félelmet. Ez a film alapos kutatómunkán alapul. Ha bárkinek tényszerű kifogása lenne, bátran keressen meg minket, minden észrevételt komolyan fogunk venni" - olvasható a posztban.

Kocsis Máté: Orbán Viktor ellen indít lejárató kampányt az ukrán állam

Related posts