A Nothing csúcsmobilját megpróbálták szétszedni, hogy a tudomány oltárán áldozzanak neki, és ezzel mélyrehatóbb betekintést nyerjenek a készülék rejtelmeibe.

A lenyűgöző design mögött egy rendkívül robusztus felépítmény rejtőzik.
Kétségtelen, hogy a Nothing új színt csempész az egy kaptafára készült okostelefonok tengerébe, és ez alól a brit gyártó legfrissebb készüléke, a Nothing Phone (3) sem jelent kivételt. A dizájn azonnal magára vonja a figyelmet, de első pillantásra még nem világos, hogy a készülék milyen teljesítményre képes, ha igazán megdolgoztatják. „Kihívás elfogadva” – gondolhatta magában a JerryRigEverything YouTube-csatorna házigazdája, aki rögvest darabokra szedte Carl Pei legújabb büszkeségét, hogy felfedje rejtett titkait.
A videó a megszokott karctesztel kezdődik: a Gorilla Glass 7i elülső része már a hatos Mohs-skálán is észlelhető karcokat mutat, míg a hetes szintnél mélyebb sebek jelennek meg. Ez nem meglepő, hiszen a gyártó már régóta ismeri a kihívásokat. Az alumínium keret ugyan egy pengével megmunkálható, de ettől függetlenül nem esik szét. A kameraburkolat és a körülötte található gyűrűk kiválóan ellenállnak a karcoknak, ahogyan a kijelző is túlélik az öngyújtó hőtesztjét. Ami a kötelező hajlítást illeti, a készülék rendíthetetlenül tartja magát, és nem adja meg magát a nyomásnak.
A hátlap eltávolítása már igazi kihívást jelent a ragasztás miatt, és a kamera kidomborodása is egybe van öntve a hátlappal, így nem külön modulban található. Ráadásul itt helyezkedik el a Glyph Matrix gomb is, amely nem csupán esztétikai elem, hanem funkcionális kapacitív kapcsolóként is működik. A dizájn első ránézésre mintha betekintést engedne az alkatrészek világába, azonban valójában egy árnyékoló panel rejti a valódi belsőt. Az igazi izgalom a Glyph Matrix-ban rejlik: ez a pénzérme alakú LED kijelző 489 pixelt mozgat, és a vezérlőgomb alatt elhelyezett vezeték nélküli töltőtekercs is úgy van kialakítva, hogy a fények és az interakciók zavartalanul érvényesülhessenek.
Az EU a javíthatóság szempontjából "C" osztályzatot adott a telefonra – ez nem éppen kiemelkedő, de elfogadható eredmény. Megnyugtató jelenség, hogy az összeszerelést követően a készülék azonnal életre kel. Bár a Nothing Phone (3) dizájnja megosztó, ha a tartósságról van szó, a válasz egyértelmű: valóban sokáig bírja. Ráadásul nemsokára érkezik a Nothing OS 3.5-250711-2047 frissítése, amely új lehetőségeket kínál a Glyph UI számára, bővíti az Essential Space funkciót, és javít a töltési teljesítményen is.