A légi közlekedési piac olyan légörvénybe lép, amely izgalmas kihívásokkal és lehetőségekkel teli.


A tárca álláspontja szerint a kialakult helyzet számos vállalkozás számára lehetetlenné tette a megszokott kereskedelmi és befektetési tevékenységek végzését, komoly károkat okozva például a kínai légitársaságoknak és az amerikai Boeing cégeknek.

A minisztérium nyilatkozata alapján Kína elkötelezett amellett, hogy támogassa a kínai és amerikai cégek közötti hagyományos üzleti együttműködést. Kína abban bízik, hogy az Egyesült Államok figyelmet fordít a vállalatok szükségleteire, és ezzel stabil, kiszámítható környezetet alakít ki a kétoldalú kereskedelem és a befektetések előmozdítása érdekében.

A közlésre azt követően került sor, hogy április közepén médiajelentések szerint Kína újabb amerikai gyártmányú repülőgépek átvételét utasította vissza. Több Boeing 737 MAX típusú gépet is visszaszállítottak az Egyesült Államokba. Kelly Ortberg, a Boeing vezérigazgatója április 23-án megerősítette:

Kína leállította az új repülőgépek átvételét, hozzátéve, hogy amennyiben a kínai légitársaságok a magas vámok miatt nem veszik át a megrendelt gépeket, a Boeing más piacokon keres új vevőket.

A Bloomberg értesülései alapján Peking kérte a kínai légitársaságokat, hogy állítsák le az amerikai repülőgép-alkatrészek és -berendezések beszerzését. A hír hatására a Boeing részvényei három százalékos csökkenést mutattak az amerikai tőzsdék előzetes kereskedési időszakában.

Related posts