A gyulai levéltár falai között ünnepélyes keretek között hirdették ki az esszépályázat legkiemelkedőbb alkotásait. Az esemény során a kreatív írás iránt érdeklődő fiatalok munkáit méltatták, kiemelve a tehetséget és az eredetiséget, amelyek a pályázatra é


A Magyar Nemzeti Levéltár, a Nemzeti Művelődési Intézet közreműködésével, izgalmas pályázatot hirdetett meg a 10-18 éves fiatalok számára "Legyél krónikás! - Elmesélem 1000 szóban" címmel. A pályázat célja, hogy a diákok megidézzék és megörökítsék számukra, családjuk számára, vagy akár közvetlen környezetükben fontosnak tartott személyek, események, pillanatok és emlékek történeteit. A résztvevők kreatív írásaikkal hozzájárulhatnak a helyi történelem gazdagításához, és lehetőségük nyílik arra, hogy saját nézőpontjukból meséljék el a múltat.

A rendezvény megnyitóján Czégé Petra Gabriella, a Magyar Nemzeti Levéltár Békés Vármegyei Levéltárának munkatársa üdvözölte a résztvevőket. Kiemelte, hogy a pályázat nem csupán egy lehetőség, hanem egy verseny is, ahol a zsűrinek az a nehéz feladat jutott, hogy értékelje és rangsorolja a benyújtott dolgozatokat.

Kedves Mindenki! Szeretnélek benneteket arra bátorítani, hogy ne hagyjátok, hogy a mostani eredmények vagy a kialakult sorrend eltántorítson benneteket a folytatástól. Gyűjtsetek emlékeket, örökítsétek meg a családotok apró, de annál fontosabb pillanatait, mert ezek az emlékek építik a jövőtöket. Minden egyes történet magában hordozza a tanulságokat, a bátorságot és a vidámságot, tükrözve az élet különböző oldalait. Ezek a pillanatok nemcsak tanítanak, hanem erőt adnak a nehéz időszakokban is, és talán egy szomorú napot is megédesíthetnek. Ezt a gondolatot vigyétek magatokkal ma. Ahogy közeledik a karácsony, biztosan találkoztok rokonokkal, nagyszülőkkel. Ne habozzatok kérdezni tőlük, hogyan ünnepeltek régen! Ki tudja, talán előkerül egy finom családi recept, vagy egy régi fotóalbum, tele újabb izgalmas történetekkel. Ezt az üzenetet osztotta meg velünk Czégé Petra Gabriella.

A zsűri nevében Halmágyi Miklós méltatta a pályamunkákat, míg a díjak átadásáért Sáfár Gyula levéltár-igazgató vállalta a felelősséget. A szervezők nemcsak a három díjazott munkáját ismerték el, hanem okleveleket is átadtak a résztvevőknek.

Related posts