Termékeny talaj, virágzó növények és kedvező éghajlat: a maximális teljesítmény kulcsa + videó.


Idén újra megrendezésre került a "IX. Pest és Nógrád megyei Szakmai nap a Tápanyag gazdálkodásról" című szeminárium, amely Pásztón zajlott. E rendezvény célja, hogy a talaj és növényegészség közötti szoros összefüggéseket hangsúlyozza. A szakmai program során a résztvevők a talaj minőségét, a tápanyagok megfelelő pótlását, a vízmegtartás fontosságát, valamint a növények egészségét vizsgálták részletesen, hogy elősegítsék a fenntartható mezőgazdasági gyakorlatokat.

Nógrád vármegyében a legutóbbi rendezvény a tápanyag-gazdálkodás terén már a kilencedik alkalommal került megrendezésre. E sorozat célja az volt, hogy a növényvédelmi szakemberek számára lehetőséget biztosítson a tápanyag-gazdálkodás területén szerzett ismeretek bővítésére és frissítésére. A résztvevők célja nem csupán a meglévő tudásanyag elmélyítése volt, hanem annak korszerűsítése is, hogy lépést tudjanak tartani a folyamatosan változó mezőgazdasági környezettel.

A talaj a legfontosabb... enélkül minden mezőgazdasági tevékenység kivitelezhetetlen. Régen hazánkban is jóval intenzívebb volt az állattenyésztés, de mára a beszűkült tevékenység sajnos magával hozza a talajok szervestrágyázásának hiányát is. Egyik legnagyobb hiányterület a növényélettan, a növényi fejlődés megfelelő ismerete. Ez egy olyan, a szemnek többnyire láthatatlan terület, amely fokozott tudásbővítést igényel. Az őszi búza esetében gyakorta, mire oda jut a gazdákodó, hogy cselekedjen, addigra a terméselemek zöme már kialakult...

A szakmai előadásokkal fűszerezett program a termelői illetve tagsági igényeknek megfelelően kerül kialakításra, és a visszajelzések jók. A már említettek szerint a talajos tematika, növényélettanos témakörök, talajbiológia mindig terítéken van, és lesz is. A szervezők a ProFeed Kft., valamint a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara voltak.

Related posts