Az Európai Parlament jóváhagyta a háborúpárti állásfoglalást, amelynek előterjesztője Magyar Péter volt - Mandiner.

A TISZA ügyesen próbálja meg elnyerni az Európai Néppárt elvárásait.
Megszavazta az Európai Parlament többsége az Ukrajna további támogatásáról szóló állásfoglalást szerdán Strasbourgban. A "Közös állásfoglalásra irányuló indítvány az európai védelem jövőjéreől szóló fehér könyvről" címet viselő dokumentumot az Európai Néppárt, a Szocialisták és Demokraták, az Európai Konzervatívok és Reformerek, a liberális Renew és a Zöldek-Európai Szabad Szövetség frakciók egyes politikusai nyújtották be az Európai Parlamentnek.
Magyar Péter legfrissebb Facebook-posztjában azt állítja, hogy "az Európai Parlament egyik munkatársa hamisította a nevem a dokumentumra". Dömötör Csaba, a Fidesz EP-képviselője azonban világosan rámutatott: "Az említett állásfoglalás már jó ideje elérhető, bárki megtekintheti az Európai Parlament hivatalos weboldalán. Csak azóta próbálják tagadni az aláírás létezését, hogy ma reggel sajtótájékoztatót tartottunk." Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke és Magyar Péter párttársa elismerte, hogy a magyar ellenzéki politikus neve valóban felkerült az állásfoglalásra, de hangsúlyozta, hogy ez csupán "véletlen" történt.
A Magyar Péter által benyújtott, később "az Európai Parlament egyik munkatársára" hivatkozó állásfoglalásban kifejezésre jut, hogy "az Európai Unió érdeke, hogy Ukrajna a valódi európai biztonsági struktúra elválaszthatatlan részévé váljon", valamint hogy "az ukrán és az európai biztonság egy és ugyanazt jelenti".
Az állásfoglalás azt is kárhoztatja, hogy "bizonyos tagállamok és tagjelöltek blokkolják vagy késleltetik a kritikus katonai támogatást Ukrajna számára, és ezzel aláássák Európa biztonságát", kritizálja az Egyesült Államok béketeremtő politikáját, és
Összegzésképpen arra ösztönzi a tagállamokat, hogy "nyújtsanak több fegyvert és lőszert Ukrajnának, mielőtt a tárgyalások véglegesen befejeződnének."
A szavazáson 419 igen, 204 nem szavazat és 46 tartózkodás mellett fogadták el az állásfoglalást. A TISZA Párt képviselői nem szavaztak, a fideszesek leszavazták a dokumentumot.