Diákköri konferenciát rendeztek az egészség és a társadalmi jólét előmozdítása érdekében.


A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából minden évben országos rendezvénysorozatot tartanak, melynek idei jelmondatát a Gál Ferenc Egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Karának profiljához alakítva, Tudományos tanácsadás az egészség és társadalmi jóllét szolgálatában mottóval tartottak diákköri konferenciát a gyulai intézményben.

- Azokat a segítő hivatásokat és kutatási eredményeket mutatjuk be, amelyeket a gyakorlatban is meg lehet valósítani annak érdekében, hogy azok, akik valamilyen krízisbe kerültek, vagy egészségügyi ellátás alatt állnak, megfelelő szolgáltatáshoz jussanak - tájékoztatott a gyulai kar dékánhelyettese.

A felsőoktatási intézmények életében kulcsfontosságú pillanatok, amikor a diákok a kutatói pálya felé fordulnak. Míg a középfokú iskolák főként szakmai készségekre összpontosítanak, mi már a jövő tudósait és kutatóit készítjük fel. Ezért elengedhetetlen, hogy hallgatóinkban felkeltjük a kutatás iránti érdeklődést, hogy bátran elinduljanak ezen az úton. Beke Szilvia hangsúlyozta, hogy sok egykori hallgatónk már sikeresen alkalmazza kutatási eredményeit, akár oktatóként, akár a gyakorlatban.

Az intézményünkben 1996 óta folyik tudományos diákköri tevékenység, amely során évente megrendezett konferencia célja, hogy a hallgatók aktív kutatóként tapasztalatot szerezhessenek, és lehetőségük nyíljon arra, hogy előadóként is bemutatkozzanak. Ezen kívül minden felsőoktatási intézménynek van lehetősége arra, hogy hallgatóikat országos tudományos diákköri konferenciára kvalifikálja. Csak azok a hallgatók vehetnek részt ezen a versenyen, akik a helyi konferencián kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, és akiket a szakmai bizottság delegál. Ez a megmérettetés tehát nem csupán a tudás és a kutatás színvonalának megméretéséről szól, hanem arról is, hogy kiválasszuk a legtehetségesebb hallgatóinkat, akik előadói készségeikkel és szakmai munkájukkal méltóan képviselhetik intézményünket az országos versenyen - emelte ki dr. Sándor Zita, a Gál Ferenc Egyetem kari TDK koordinátora.

Tóth Liliána, az egészségügyi szervező alapszak harmadéves hallgatója a 18 és 25 év közöttiek életében jelentkező kapunyitási pánikról és ennek egészségügyi következményeiről tartott előadást. Mint mondta, a legtöbben a kapunyitási pánik kapcsán csak az iskolaválasztással kapcsolatos feszültségre gondolnak, pedig sokan félnek az önállósodástól, attól, hogy saját háztartást kell vezetniük, a pénzügyeiket önállóan kell rendezniük. Ezek a problémák különböző mértékben, de szinte minden fiatal felnőttre nyomást gyakorolnak, ezért is fontos jó megküzdési stratégiát választani ezzel kapcsolatban - emelte ki a tudományos diákköri konferencia előadója.

Related posts