Steve Bannon a Kossuth Rádión kifejtette, hogy az amerikai elnöknek olyan bátorsággal és stratégiával kellene küzdenie, mint ahogyan Orbán Viktor teszi.


Hármas diadalt ünnepeltek a New York-i Fiatal Republikánus Klub múlt heti gáláján, ahol Donald Trump elnökké választása mellett a képviselőház és a szenátus is a konzervatívok kezébe került. A Legfelsőbb Bíróságban is a republikánusok dominálnak, ami olyan alapvető változásokhoz vezethet, amelyek hosszú távon alakíthatják az Egyesült Államok jövőjét. Náray Balázs New Yorkból jelentkezett a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában, hogy részletesebben ismertesse a helyzetet.

A New York-i Fiatal Republikánus Klub 112. éves gáláján a hangulat valóban felhőtlen és ünnepi. Az este végre a valódi ünneplés jegyében telhet, tele vidámsággal és közösségi összetartozással.

Nathan Berger, a Fiatal Republikánusok alelnöke: - Egy éve igazán reményteljes volt a hangulat, idén novemberben pedig elértük a nagy győzelmet. Donald Trump hatalmas győzelmet aratott a novemberi választásokon, de republikánus győzelem született a szenátusban és képviselőházban is, aminek szintén nagyon örülünk. Trump elnök csapatának sok tagja van itt, köztük a leendő fehér házi kabinetfőnök helyettese, Dan Scavino is. Több mint ezer vendég van itt a teremben, New York városában, a Wall Streeten.

Most már elérkezett az idő, hogy kicsit elmélyedjünk a Trump-adminisztráció hivatalba lépését megelőző várakozások tengerében. Milyen fordulatokat hozhat a következő négy év, és milyen hatásai lehetnek ennek a politikai tájképre?

Az illegális bevándorlók tömeges kitoloncolásának megkezdése már a küszöbön áll. Külön figyelmet érdemelnek azok a titokzatos drónok is, amelyek New Jersey egén bukkantak fel, és amelyekről a Joe Biden által vezetett kormányzat egyelőre nem hajlandó felfedni a részleteket. Az ismeretlen eredetű repülő eszközök rejtélye mindenképpen felkeltette az érdeklődést. Izgatottan várjuk Trump elnök visszatérését, bízva abban, hogy ő visszahozza a józan észt a kormányzás világába.

- Vajon a józan ész újra utat talál majd hozzánk?

- Az ésszerűségre fogunk támaszkodni, hiszen erre adtuk a voksunkat. A józan ész nem csupán elvárás, hanem a nemzetünk méltóságának megőrzésének alapja. Gondoskodnunk kell arról, hogy a polgárok megkapják mindazt, amire egy felelős kormánytól szükségük van. Ugyanakkor azt is magában foglalja, hogy...

Izgalommal várjuk a kormányzati hatékonysági minisztérium elindulását, amelynek irányítását két neves üzletember, Elon Musk és Vivek Ramaswamy vállalta magára.

Steve Bannont, Donald Trump egykori Fehér házi főtanácsadóját októberben engedtek ki a börtönből, ahol négy hónapot töltött, mert megtagadta az idézést, és nem jelent meg a Kongresszus vizsgálóbizottsági ülésén. Bannon volt a december közepi, New York-i republikánus gála sztárvendége volt és vezető szónoka.

- Miként írná le érzéseit néhány háttel a második Trump-adminisztráció beiktatása előtt?

Steve Bannon: Nagyon lelkes vagyok, hogy győztünk, illetve Trump elnök fölényesen győzött. Óriási problémák vannak az Egyesült Államokban, a Biden-rendszer pedig csak tovább nehezíti a helyzetet. Nyakunkra hozta a harmadik világháború lehetőségét, a Közel-Keleten elfajult a helyzet, és tizenötmillió illegális bevándorló érkezett az USA-ba, akiket ki kell toloncolni. Valamint 36-37 ezer milliárd dollárra nőtt az államadósság, ami száznaponta tovább növekszik ezer milliárd dollárral. Ezek hatalmas problémák, és Trump elnöknek mindegyiket egyszerre kell kezelnie.

- Ön inkább optimista alkat, vagy esetleg a dac és a bosszúság irányítja a döntéseit?

Mindig ott motoszkál bennem egyfajta dacosság, hiszen a küzdelem elengedhetetlen. Vegyük például Orbán Viktor helyzetét Magyarországon: folyamatosan harcol ellene a rendszer, függetlenül attól, mennyire sikeres politikai értelemben, vagy milyen eredményekkel büszkélkedhet. Brüsszelből, Davosból, vagy éppen a londoni pénzügyi központból próbálnak rá hatni, hogy megtörjék. Minden egyes nap a harc színtere, a küzdelem irányítja a lépéseinket. Messze vagyunk attól, hogy megfordítsuk az események menetét az Egyesült Államokban, de itt a lehetőség: Donald Trump példáján láthatjuk, hogy politikai szempontból ez nem lehetetlen. Minden nap új kihívásokkal nézünk szembe, hogy átalakítsuk az országunk jövőjét.

Nyolc évvel ezelőtt az a cél lebegett a szemünk előtt, hogy "felszárítsák a mocsarat", vagyis megtisztítsák a washingtoni politikai ingoványt. Vajon most sikerül végre megvalósítani ezt a tervet?

Ahogy azt korábban a CPAC nagygyűlésen is hangsúlyoztam, elengedhetetlen, hogy csökkentsük az állami bürokráciát, és véget vessünk a mélyállam aljasságainak. Donald Trump nemcsak jól ismeri a kihívásokat, hanem támogatja őt Elon Musk és Vivek Ramaswamy is, akik a kormányzati hatékonyságért felelős minisztérium élére állnak majd. Feladatuk az lesz, hogy radikálisan átalakítsák és optimalizálják az állami rendszereket. E lépések elengedhetetlenek a bürokrácia leépítéséhez és a hatékonyabb kormányzás megvalósításához.

- Mi lesz az ön szerepe a következő négy évben?

Folytatom a saját műsoromat, a Főhadiszállást a közösségi médiában, ahol a közönségünk rendkívül jelentős. Ők alkotják a Trump-párti mozgalom gerincét, és a legelkötelezettebb önkéntesek közülük kerültek ki a választások során. Ezek az emberek Pennsylvaniában ajtóról-ajtra járva kampányoltak, és példamutatóan végezték el a feladatukat. Fontos, hogy támogassuk Trump elnököt, mert a Kongresszusban hatalmas kihívások elé nézünk, és a különféle küzdelmek során elengedhetetlen lesz a közösségünk támogatása.

Úgy érzi, hogy politikai fogolyként van jelen?

Amikor a rácsok mögé kerültem, valóban ott voltam, ahol senki sem vágyik lenni. Négy hónapot töltöttem el egy apró, jelentéktelen vétség miatt. Az a börtön, ahol raboskodtam, 1935 óta működik, és érdekes módon az elmúlt közel egy évszázadban még senki sem szenvedett ilyen csekély súlyú bűncselekmény miatt. Az egész hely atmoszférája tele volt történetekkel, de az én esetem valahogy mégis különösnek számított.

ami hozzájárult ahhoz, hogy 55 millió embert tudtunk megmozgatni a választás napján.

Nancy Pelosi, a korábbi házelnök, komoly kihívásokkal néz szembe a saját pártján belül, mivel sokan felelőssé teszik őt amiatt, hogy a demokraták Kamala Harrist választották jelöltként.

Miért nem kapott Ön olyan kegyelmet, mint amilyet Hunter Biden, az előző elnök fia az apja közbenjárásával élvezett?

Amikor kiszabadultam a börtönből, az első sajtótájékoztatómon kifejtettem a véleményemet Hunter Biden kegyelmével kapcsolatban. Ekkor még nem úgy gondoltam, ahogyan végül megvalósult, vagyis hogy teljes körű elnöki kegyelmet kap, például a korábbi ukrajnai bűncselekményeiért. Azt emeltem ki, hogy Hunter Biden nem bírná sokáig a börtön viszontagságait, mivel az egy rendkívül veszélyes környezet, tele kábítószerrel és más fenyegetésekkel. Számomra ő inkább egy fiatal, védtelen lélek, mintsem egy felnőtt férfi.

Mi nem küldünk "kisfiúkat" a börtönbe, Hunter Biden felfogása pedig inkább hasonlít egy kisfiúéra, hiszen "harapós kutyák" mellett nevelkedett. Jill Bidenre és a férjére, Joe Bidenre célzok.

- Lát esélyt arra, hogy felszámolják a megosztottságot az Egyesült Államokban?

- Nem, a megbékélés kulcsa a győzelmünkben rejlik, és abban, hogy további diadalokat arassunk. Minden más lényegtelen. A másik oldal, a Demokrata Párt, folyamatosan az egységről beszél, de valójában csak attól tartanak, hogy veszélybe kerülnek, és nekünk nem áll érdekünkben velük együttműködni. A demokraták veszélyes irányba vezetik az országot, egy olyan lejtőre, amely az amerikai köztársaság összeomlásához vezethet. Támogatni fogjuk Donald Trump elnököt politikai céljainak megvalósításában. Emellett hiszek abban, hogy szükség lesz vizsgálatokra és bírósági eljárásokra azokkal szemben, akik Biden környezetéhez tartoztak, és közülük többen börtönbüntetést érdemelnek. Így tehát az egység nem a mi érdekünk, csupán a győzelem az, ami számít.

- Ha már Orbán Viktor miniszterelnököt említette, lát esélyt egy nemzetközi szintű egyűttműködésre a konzervatívok között?

- Nem csak konzervatívok között, de szélesebb értelemben véve mi, nacionalisták, populisták hiszünk a szövetségekben, és szeretnénk erős nemzeti alapon álló partereket. Kedveljük Orbán Viktort, a francia (korábbi nevén) Nemzeti Frontot, vagy a brit Nigel Farage-t. Reméljük, hogy ők is épp olyan erőssé tudják tenni országukat, mint amilyenné Orbán Viktor tette Magyarországot. Az Egyesült Államok pedig mindig ott lesz, hogy kereskedelmi megállapodásokat kössön, hogy partnerségeket, szövetséget kössön bármilyen formában.

Ott van a szörnyű helyzet Ukrajnában, aminek tekintetében Orbán Viktornak és nekünk is igazunk volt. Én kezdettől fogva azt mondtam, hogy több százezer ukrán és orosz nemzetiségű halott, valamint egy lerombolt ország lesz a vége. És mindez a parttalanul szövegelő globalista európaiaknak köszönhető, akik a nyilatkozataik révén lehetővé tették, hogy az ukránok erre a borzalmas útra lépjenek, és megéljék a pusztulást. A végén a romhalmazt pedig Donald Trumpnak kell majd eltakarítania.

- Ön még optimista?

Optimista nézőpontból tekintek Trump elnök tevékenységére, hiszen úgy érzem, hogy képes lehet megoldást találni az ukrajnai és a közel-keleti konfliktusok rendezésére. Továbbá, bízom abban is, hogy a tizenötmillió illegális bevándorló visszatoloncolására is találhat megfelelő megoldást, és hogy a gazdaságunkat sikerül visszavezetnie a helyes irányba. Alapvetően tehát reménykedem, de el kell ismernem, hogy Trump elnök feladatai nem éppen kicsik és könnyűek.

Related posts