A magyarok hajlamosak a külföldi utazások során elkölteni a megtakarításaikat?


Az ATV kedd reggeli adásában munkatársunk vendégeskedett, ahol több izgalmas téma is terítékre került. Az első és legfontosabb a vámháború volt, de emellett az árrésstop és a kiskereskedelmi forgalom helyzete is fontos beszédtémát adott.

Bár korábban szinte csodát vártak Donald Trumptól a magyar kormány képviselői, mostanra mintha nyoma veszett volna az optimizmusnak. Gáspár András, a Klasszis Média lapigazgatója az ATV Start műsorának vendégeként elemezte az aktuális helyzetet, ami valóban nem sok jóval kecsegtet Európa számára. Magyarország gazdasági helyzetéből adódóan erősen kitett a vámháborúnak, a tárgyalópozíciónk az Egyesült Államokkal szemben elég gyenge - az érdekünk az lenne, hogy együttműködjünk azzal az Európai Unióval, amelynek gazdaságába mélyen be vagyunk ágyazódva. A közgazdász szerint a szellemet kiengedték a palackból, a vámháborút már nem lehet visszafordítani.

Az Mfor Nyugdíjas Árkosár-felmérése és az árréstop kérdései ismét felszínre kerültek: megfigyelhető, hogy az intézkedés keretein belül sok élelmiszer ára csökkent, és egyes termékek akár 50%-kal is olcsóbbak lettek az előző hónaphoz képest. Minél többet vásárolunk az alapvető élelmiszerekből, annál inkább érezhetjük a megtakarítást. Ugyanakkor ez a helyzet a vámháborúhoz hasonlóan bonyolult gazdasági kérdésekre ad egyszerűsített választ. A hosszú távú következmények még nem világosak, ám a kereskedelmi láncok figyelmeztetnek arra, hogy a rendszer hosszú távú fenntartása akár visszafordíthatatlan károkat is okozhat.

Természetesen érthető, hogy a kormány számára miért kiemelt jelentőségű az árak alakulása: ennek komoly hatása van a belföldi fogyasztásra, amely jelen helyzetben a gazdasági növekedés egyedüli, valóban működő motorja lehet Magyarországon. A februári statisztikák azonban nem mutattak kedvező képet, és akár arra is utalhatnak, hogy a magyarok esetleges pluszjövedelme inkább webáruházakon keresztül, valamint külföldi vásárlások során kerül a nemzetközi cégek zsebébe. A teljes beszélgetés megtekintéséhez kattintson ide:

Related posts